آشنایی با محصولات چاپی شرکت پلی پک

شرکت پلی پک محصولات متفاوت و متنوعی دارد. در ادامه به بررسی محصولات مختلف این دو کارخانه می پردازیم:

اسلیو شرینک ( Sleeve Shrink )

این محصول که جنس آن از پی وی سی شرینک ( Pvc Shrink ) بوده و ضخامت آن 50 میکرون می باشد، یک لایه بوده و چاپ آن از زیر می باشد. پس از چاپ، فرایند روده کردن این محصول در شرکت پلی پک انجام می گیرد. عرض برش رول های این محصول برای محصولات میهن 960 میلیمتر می باشد.

عملیات روده کردن ( Center Seal ):

این عملیات در پلی پک انجام شده و محلولی چسبنده دو لبه PVC را در وسط کار به یکدیگر می چسباند و اصطلاحا به این فرآیند روده کردن می گویند. بعد از این عملیات با فشار هوا به داخل این روده، آن را تست می کنند تا سوراخی نداشته باشد.

کیسه پلاستیکی خرید (Shopping Bag  )

این کیسه ها از جنس اولیه پلی اتیلن شفاف یا شیری تولید می شوند و ضخامت آن ها بسته به تقاضای مشتری بین 40 تا 150 میکرون می باشد. کیسه های خرید و شاپینگ بگ های دولایه قابلیت چاپ روی جنس مات ویا CPP  دارند و با پلی اتیلن لمینت می شوند.

دسته های این شاپینگ بگ ها به دو صورت آویزی ( بندی ) و همچنین تقویت (موزی) طراحی می شوند. در طراحی شاپینگ بگ های دارای دسته تقویت، یک لایه پلی اتیلن اضافی به قسمت دسته لمینت می شود و در همان قسمت پانچ می گردد.

کارنیلو ( کورنتو )

این محصول که در نهایت به شکل دوک درمی آید، از لمینت کاغذ مخصوص با فویل آلومینیوم تولید می شود. مراحل تهیه این محصول به شرح زیر است:

1 – کاغذ و فویل با یکدیگر لمینت می شوند.

2 – فویل به پرایمر آغشته می گردد.

3 – چاپ انجام می گردد.

4 – رول پانچ شده و بصورت شیت های تکی درآمده و توسط دستگاه مخصوص کورنتو به دوک تبدیل می گردد.

فروش این محصول به صورت عددی می باشد.

آیس مک (کالیپو)

اصلی ترین مثال از این محصول، بسته بندی آیس مک می باشد. کاغذ کالیپو معمولا وارداتی بوده و چاپ افست می شود. بعد از چاپ، بصورت شیت درآمده و پانچ می کنیم. با دستگاهی مخصوص، به حالت دوک آیس مک درمی آید.

فروش این محصول نیز به صورت عددی می باشد.